Statistikaamet

Statistikaamet soovib edendada andmete töötlemise ja kasutamise kultuuri. Usume, et kvaliteetne ja arusaadav statistika tagab tasakaalustatud, Eesti elu edasiviiva arutelu ühiskonnas ning aitab langetada olulisi otsuseid.

Töö, mis areneb ja arendab

Meil töötavad tippspetsialistid, kelle peamine eesmärk on pakkuda avalikkusele kvaliteetset statistikat. Rakendame andmeteaduses ja statistika tegemisel uuenduslikke meetodeid ning tehnoloogilisi lahendusi, võtame kasutusele uusi andmeallikaid. Oleme algatajad ja julgeme proovida. Rahvusvaheline koostöö annab võimaluse olla pidevalt kursis arvude maailma kõige uuemate suundumustega. Just see muudab töö statistikaametis tõeliselt väljakutsuvaks!

Kaasaegne töökeskkond

Saad ise otsustada, kas eelistad töötada kodukontoris või kaasaegses kontoris. Tallinna statistikamaja asub moodsas Veerenni kvartalis. Meil on tasuta parkimine, kergesti pääseb kohale nii ühissõidukite, auto kui ka jalgrattaga. Meie Tartu-kontor kolis vastvalminud Delta majja Emajõe kaldal, kus töötavad koos ülikooli instituudid ja teadusmahukad ettevõtted. Viljandi kontor asub Viljandi kesklinna renoveeritud riigimajas.

Hoolime oma inimestest

Oleme peresõbralik tööandja, tähtsustame töö- ja eraelu tasakaalu ning hoolime töötajate tervisest. Meil on paindlik tööaeg, 35 päeva puhkust ja 3 tasustatud tervisepäeva, haigusraha maksame alates teisest haiguspäevast. Toetame liikumisharjumisi, meil on sporditoetus ja sportimisvõimalused töökohal.

Otsime oma tiimi aktiivset, nutikat ja uudishimulikku liiget, kes toetaks meie meeskonda väljakutsuva eesmärgi –  võtta kõikide statistikatööde aluseks olevate valimite tegemisel kasutusele uus tarkvaraline platvorm R – saavutamisel.  Loodame, et meie kogemusest ja uue inimese „värske pilguga“ asjadele vaatamisest tekib sünergia, mille tulemusena sünnib optimeeritud ning tarbijasõbralik valimite võtmise ja haldamise süsteem.

Statistikaamet

Sinu ülesandeks on osaleda valimite võtmise protsessi arendamisel, protsessi kirjelduste ja valimite võtmise juhendite loomisel ning valimite võtmise üleviimisel andmeanalüüsi programmile R. 

Otsime iseseisvat, täpset ja meeskonnatööd nautivat matemaatikut, kellele sobib osalise koormusega (0,5) tööaeg ja paindlik töökorraldus. Eeldame, et sul on kõrgharidus matemaatilise statistika erialal või oled seda omandamas, sa tunned valimiteooria aluseid ning omad R-s programmeerimise ja  andmebaasidega töötamise kogemust. 

Sinu andmed


Sinu küsimustele vastab Viire Rannasoo.

5168012

viire.rannasoo@stat.ee

https://www.stat.ee/

Kandideerimine kuni 8. märts 2021.